İngilizce Öğrenme Kurslarının Yerine İngilizce Öğrenme Programları

İngilizce öğrenme kursları eskiden insanlar tarafından yabancı dillerinin gelişmesi için gidilen ve oldukça tercih edilen kurslardı. Genellikle bu kurslar haftanın belirli gün ve belirli saatlerinde yapıldığı için çoğu kişi İngilizce öğrenme kurslarından sonra çok başarılı bir şekilde İngilizce öğrenemiyordu. İngilizce öğrenme kursları günümüzde yerini teknolojinin gelişmesi ile İngilizce öğrenme programlarına bıraktı. Bu yazıda bu gelişim sürecini ve İngilizce öğrenme programlarının avantajlarından bahsedeceğiz.

İngilizce Öğrenme Kurslarının Dezavantajları

Günümüzde eskisi kadar yaygın olmasa da hala İngilizce Öğrenme Kursları bulunmaktadır. English Time gibi bu kurslar birçok firma tarafından açıldığı için her kursun belirli bir öğretme metodu bulunmaktadır. Bu yüzden kişiler İngilizce öğrenme kurslarına gitmek istediği takdirde diğer kişilerin detaylı bir şekilde kursu araştırması ve bu kursların kendine ne katabileceğini sorgulaması gerekmektedir. İngilizce kursları genellikle haftanın bir veya iki günü olduğu için öğrencilerin pek başarılı olmasına olanak sağlamamaktadır. Çünkü çalışma hayatı içerisinde kendini geliştirmek için yabancı dil kurslarını tercih eden insanların kurs programları çalışma saatlerine uymadığı için kişiler başarılı bir şekilde kursa devam edememektedir.

İngilizce öğrenme kurslarında öğrenciye özel bir ilgi bulunmaması, öğrencilerin konuşmaya teşvik yerine gramer gibi konularla doldurulması da kişilerin gereksiz bilgiler öğrenmesine ve kurstan tam fayda almamasına neden olmaktadır. Bu yüzden günümüzde İngilizce öğrenme kursları yerini İngilizce öğrenme uygulamalarına bırakmıştır.

İngilizce Programları ile Hızlı Bir Şekilde İngilizce Öğrenme

İngilizce öğrenme programları öğrencilere belirli dil becerilerinin kazandırılması için oldukça önemli programlardır. Hatta günümüzde birçok öğretmen öğrencilerinin yabancı dil gelişimini izlemek için bu programları tercih ederek öğrencilerin normal hayatlarında da İngilizce ile içli dışlı olmasına olanak sağlamaktadır. İngilizce öğrenme programları içerisinde Listening, Writing, Reading ve Speaking gibi becerilerin kazandırılmasına yönelik programlandıkları için kişiler kısa süre içerisinde kendini geliştirme fırsatı bulmaktadır.

İngilizce öğrenme programları bunun yanı sıra belirli bir çizelgede yürütülen dersler olmadığı için kişiler istedikleri zaman işte istedikleri zaman evde istedikleri zaman ise trafikteyken İngilizce öğrenebilmektedir. Bu da kişilerin günlük hayatı boyunca İngilizce ile içli dışlı olmasına ve günün her saatinde İngilizce pratik yapmasına olanak sağlamaktadır. Bunların yanı sıra İngilizce öğrenme programları sayesinde kişiler ana dili İngilizce olan kişiler ile tanışabilmekte ve bu arkadaşları ile istedikleri zaman İngilizce konuşabilmektedir. İngilizce öğrenme programlarının İngilizce konuşma programlarından avantajlı olduğu başka bir taraf ise fiyat konusudur. Genellikle İngilizce öğrenme kurslarına giderek yabancı dilini geliştirmek isteyen kişiler bir kur için 2000 lira verirken programlar üzerinden Premium üyelik satın alarak derslere katılmak neredeyse yıllık 100 liraya mal olmaktadır.

2018’in en iyi ingilizce öğrenme programlarına ulaşmak için ise http://ingilizceogrenmeprogrami.com/ web sayfasına bakabilirsiniz.