Saç Ekimi Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç dökülmesi problemi görsel bir sorun olmasından ötürü, saçları dökülen kişiler bu sorunu kalıcı olarak çözüme kavuşturmak istemektedirler. Özellikle kalıcı saç dökülmesi sorunu yaşayan İzmirli erkekler, dökülen saçlarının yerlerine saç ekimi estetiği yaptırmaktadırlar.

Ancak öncesinde ve sonrasında olacak şekilde saç ekimi estetiği yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Saç ekimi estetiği basit bir operasyon gibi algılanır ancak doğru adımlarla ilerlenmediğinde kişide problem yaratacak durumları doğurabilmektedir.

Saç Ekimi Nedir?

Genetiksel yapılar, hormonal faktörler, çeşitli hastalıklar, stres, doğum, menopoz ve saçkıran gibi saç derisi hastalıklarına bağlı olarak kişilerde kadın ve erkek fark etmeksizin saç dökülmesi sorunu yaşanmaktadır.

Belirgin boyutlarda saçlarda gözlemlenen azalmalar bu sorunu yaşayan İzmir’deki kişileri saç ekimi estetiğine yönlendirmektedir.

Saç Ekiminde Donörler Nerelerden Alınır?

Saç ekimi estetiğinin yapılması için kişinin ense köklerinde yer alan saçlara ya da saçlı derilere ihtiyaç duyulmaktadır. Donör olarak kullanılan bu alanlar saçsız bölgelere nakledilir ve saç ekimi tedavisine başlanır.

saçları dökülmüş adam

Bu işlemlerle birlikte saç ekimi işlemlerinin yapıldığı noktalarda doğal ve sağlıklı saçlar çıkmaya başlar. Bu gibi saç ekimi estetiği işlemleri doktor kontrolünde yapılmalıdır ve sağlıklı ortamlarda tedavi uygulanmalıdır.

Saç Ekiminden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

İzmir saç ekimi estetiğine karar vermiş  kişiler eğer sıkça alkol tüketiyorlarsa en az 3 gün önceden alkolü bırakmalıdır.

Aspirin gibi kanı sulandıracak ilaçların kullanılmaması önerilmektedir. Bu ilaçlar operasyonlar sırasında hastayı etkileyeceğinden ilaç alımı bir hafta önceden durmalıdır.

Saç ekimi operasyonuna girmeden önce hasta operasyonu etkileyecek saç kremleri, losyonlar, jöleler ve benzeri saç şekillendiricileri kullanmamalıdır.

Kronik Hastalar Saç Ekimi Öncesinde Ne Yapmalı?

Eğer ki saç ekimi operasyonuna girecek kişide kronik bir rahatsızlık ( şeker, kalp, mide, tansiyon vb.) varsa ve buna bağlı olarak düzenli ilaç kullanımı bulunuyorsa saç ekimi uzmanına bu durumu bildirmelidir.

Operasyonun gerçekleşeceği günde kişi saçlarını yıkamalı ve sağlık merkezlerine bu koşullarda giriş yapmalıdır.

Operasyon esnasında kıyafetler rahat olmalıdır. Saç ekimi operasyonu gerçekleştirilirken kıyafetlerin kişiden çıkarması istenecektir. Bu sebeple kolay çıkarılabilir ve rahat kıyafetleri tercih etmelidir.

Saç Ekimi Yapacak Kişiler Sigara Kullanıyorsa Ne Yapmalıdır?

Saç ekimi estetiği uygulanacak kişi sigara kullanıyorsa bu operasyonu olumsuz yönde etkileyeceğinden sigara kullanımı durdurmalıdır. Kişi en az bir gün önceden sigara içmeyi bırakmalı ve bu şekilde operasyona giriş yapmalıdır.

Sigaranın yanı sıra kafein içeren içeceklerin de bir gün öncesinden içimine ara verilmelidir. Tüm operasyonlarda olduğu gibi kafein ve nikotin saç ekimi estetiğini etkileyen maddelerdir ve bu sebeple kullanılmamalıdır. Saç ekimi yaptırmadan önce izmirsacekimmerkezi.com sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.